88283417 - 09120373074

خانه خدمات نمونه کارها Accessory Newborn Childhood Birthday themes Home photography Outdoor photography Events Video clip کلیپ درباره ما وبلاگ رزرو آنلاین اتوماسیون

خدمات

بارداری

- بهترین زمان عکاسی بارداری ، بین هفته ی سی و چهارم تا سی و پنجم است .

برای مادرانی که فرزند دو قلودارند ، زمان مناسب بین هفته ی بیست و ششم تا سی و دوم است چرا که احتمال زودتر به دنیا امدن نوزاد وجود دارد .

شکم مادر در این مدت زمان ، در برامده ترین حالت قرار داشته و همچنین مادر دچار اضافه وزن نیست و در مطلوب ترین حالت روحی و جسمی می باشد .

حتما همه ی مادرانی که این حس را تجربه می کنند ، تمایل دارند که از این دوران شیرین و به یاد ماندنی ، یک عکس به یادگار داشته باشند و لحظه های شیرین زندگی خود را به تصویر بکشند .

چند نکته در رابطه با عکس های بارداری :

_ از جمله نکاتی که برای داشتن یک عکس زیبا در این دوران وجور دارد ، انتخاب یک لباس مناسب است . مادران در دوران بارداری معمولا پوشیدن لباس های راحت و آزاد را ترجیح میدهد ولی برای عکاسی ، لباسی که انتخاب میشود حتما باید جذب باشد تا فرم شکم به خوبی پدیدار گردد . همچنین پوشیدن لباس های توری یا حریر که شکم را به خوبی نشان میدهد ، یک عکس حسی بسیار زیبا را در عکاسی رقم میزند . لازم به ذکر است که به همراه داشتن لباس ست با همسر و همچنین لباس ها و تعدادی از وسایل سیسمونی نوزاد ، میتواند دست عکاس را در گرفتن های زیبا و فانتزی باز بگذارد .

_ نکته ی دوم در رابطه با عکاسی بارداری ، میکاپ و ارایش صورت و مدل موهای مادر است . معمولا ارایش لایت و مدل موهای صاف یا فر در این مدل عکاسی ، چهره ی مادر را به خوبی به تصویر میکشد و در هر چه بهنر دیده شدن صورت مادر نقش به سزایی خواهد داشت ،. ارایش تیره ی چشم از ملایم دیده شدن چهره جلوگیری میکند و ارامش چهره ی مادر را از بین میبرد ، به همین دلیل ارایش کاملا روشن صورت در این مدل عکاسی توصیه میشود .

_ در اخر باید بیانگر این مطلب بود که یکی از مهم ترین مواردی که مادران باید برای مراجعه به اتلیه رعایت کنند ، مشورت با پزشک است ، چرا که اگر پزشک به مادر استراحت مطلق تجویز کرده باشد ، رفتن به اتلیه در مدت زمان استراحت مطلق صلاح نیست و حتما باید در شرایط مناسب به اتلیه مراجعه شود .

نوزادی

یکی از زیبا ترین حس ها در دنیا ، حس شیرین در آغوش کشیدن نوزاد است .

این فرشته های زمینی ، زیباترین هدیه ی خدا به هر پدر و مادر است که همه ی خانواده ها برای داشتنشان لحظه شماری میکنند .

حتما همه ی پدر مادر ها دوست دارند که اولین لحظات زندگی دلبندشان را ثبت کرده و با هر بار دیدنش ، دوران شیرین نوزادی اش را مرور کنند .

عکاسی از این فرشته های دوست داشتنی ، مستلزم تخصص و تکنیک های بسیاری از جمله بغل کردن نوزاد ، ارام کردن و دور پیچ کردن انهاست . همه ی عکاسانی که عکاسی از نوزاد انجام میدهند ، دارای تخصص بوده و اطلاعات بسیاری در زمینه ی این نوع از عکاسی دارند و به جرئت میتوان گفت که یکی از حساس ترین نوع عکاسی است که تکنیک های خاص خود را میطلبد .

بهترین زمان برای عکاسی از نوزادان ، سه تا پانزده روزگی است چرا که در این بازه ی زمانی ، بدن نوزادان دارای انعطاف قابل توجهی بوده و هیچ نگرانی برای دور پیچ کردن وجود ندارد . سوال اکثر مادران درباره ی دورپیچ کردن نوزادشان این است که اسیبی به دست و پایش نمیرسد ؟ و در جواب باید گفت که به دلیل انعطاف بالای بدن نوزاد ، احتمال هیچ اسیبی وجود ندارد ، به همین دلیل به عکاسی تا قبل از پانزده روزگی ، تاکید فراوان میشود .

از دیگر دلایل اینکه عکاسی تا قبل از پانزده روزگی را بهترین زمان عکس از نوزاد تلقی میکنند ، هشیاری بسیار کم و خواب سنگین اوست .

در این مدت ، نوزاد بالاترین همکاری را داشته و حین عکاسی ، به راحتی و با هر تکانی بیدار نمیشود و به هر چه بهتر پیش رفتن روند عکاسی کمک میکند . توصیه ی اکثر کسانی که عکاسی از این فرشته ها را انجام میدهند ، به مادران این است که حتما قبل از اینکه به اتلیه مراجعه کنند ، نوزاد را به حمام برده و حدالامکان او را بیدار نگه دارند ، زیرا فضای حمام برای نوزادان سنگین است و باعث خسته شدنشان میشود و این کار ، ان ها را به خواب عمیقی فرو میبرد .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نوزادان ، با صدای سشوار ارامش میگیرند و این صدا ، تداعی کننده ی صدای رحم مادر است و با شنیدن ان ، دوران جنینی خود را به یاد اورده و ارام میگیرند ، پس حتما در حین عکاسی باید از صدای سشوار و در صورت عدم این وسیله ، از اپلیکیشن هایی که صدای سشوار در خود دارند ، استفاده شود .

نکته ی خیلی خیلی مهم که چه در زمان عکاسی چه در زمان های متفاوت برای به خواب بردن نوزاد و ارامش گرفتن او باید انجام داد ، ( ماساژ چشم سوم ) است .

این ماساژ یکی از شناخته شده ترین ماساژها در سنت بودایی است که طبق فلسفه ای که دارد ، میگوید هنگام این ماساژ ، چشم سوم باز میشود و تمام ارامش کائنات به ذهن انسان جاری میشود . چشم سوم ، درست بین دو چشم و کمی بالاتر از ابروها قرار دارد و یکی از مراکز انرژی بدن است و شما هنگام بغل کردن نوزادتان ، کافی یکی از انگشتانتان را به صورت رفت و برگشتی روی چشم سوم او حرکت دهید تا ببینید که دلبندتان به چه ارامشی فرو رفته و خوابش میبرد .

و در اخر باید یاداور این مسئله بود که مادران ، حتما باید به همراه خود ، شَیر خشک داشته باشند تا هنگام عکاسی که نوزاد داخل دکور است و احساس گرسنگی میکند ، برای اینکه از دکور خارج نشود و دیزاین کار به هم نریزد ، با شیر خشک بتوان نوزاد را به حالت ارام خود برگرداند .

کودک

کودکان ، پاک ترین موجودات جهانند و انرژی انها مثبت ترین انرژی هاست .

همه ی کودکان به دلیل انرژی پاکی که دارند ، دوست داشتنی هستند و هرگز وقت گذراندنی با انها ، برای ما خسته کننده نمیشود .

یکی از جذاب ترین حرفه های دنیا ، عکاسی از کودکان است . این حرفه به دلیل تنوع بسیار بالایی که دارد هرگز برای صاحبانش کسل کننده نمیشود و اگر از کسانی که عکاسی کودک انجام میدهند ، راجع به حرفه شان بپرسید ، برای شما از کارشان با اشتیاق بسیار بالایی تعریف خواهند کرد .

لازمه ی عکاسی از کودکان ، عشق ، ذوق و البته صبر و حوصله ی بسیار است .

کودکان معمولا کارهایی را که خودشان دوست دارند انجام میدهند و میل به شیطنت و بازیگوشی در انها فراوان است . انها مانند بزرگتر ها نمیتوانند ژست بگیرند و هر کاری که از انها خواسته میشوند را انجام دهند . از این رو عکاسی از این کوچولو های دوست داشتنی ، صبر و حوصله ی زیادی میطلبد و عکاس باید با پیدا کردن قلق هر کدامشان و بازی کردن با انها ، بهترین لحظه را شکار کند .

وقتی صحبت از عکس میشود ، همه ی ما یاد ژست ها و پوزیشن های مخصوص عکس می افتیم اما نکته ی جالب در را بطه با عکاسی کودک این است که کودکان ، بدون هیچ ژست خارق العاده ای ، وقتی در حال و هوای خودشان هستند و تنها با یک لبخند بی ریا و طبیعی، زیباترین عکس را خلق میکنند .

بر اساس روانشناسی کودک ، کودکان تیپ های شخصیتی متفاوتی دارند و هر کدام از انها دارای قلق های خاصی اند که برای برقراری یک ارتباط دوستانه با انها و جلب اعتمادشان ، باید این قلق ها را دانست . خیلی کم پیش می اید که کودکی غریبی نکرده و با دیدن هرکس غیر از پدر مادر خود ، گریه نکند .

در بحث عکاسی ، این هنر عکاس است که به طور کاملا حرفه ای ، با یک نظر ، شخصیت کودک رابررسی کرده و با حوصله وارد ارتباط دوستانه با کودک شود .

کودکان معمولا هنگام عکاسی ، همکاری لازم را ندارند و خیلی از انها ، به محض جدا شدن از آغوش مادر و قرار گرفتن در دکور ، گریه میکنند و میخواهند سریع به بغل مادر برگردند . در این مواقع باید با اسباب بازی های متنوعی که در اتلیه موجود است ، توجه کودک را جلب و با او بازی کرد تا کودک بداند کسانی که اطرافش هستند ، قابل اعتمادند و میخواهند با او بازی کنند .

اکثر کودکان به محض وارد شدن به اتلیه ، مخصوصا اتلیه هایی که دیوار ها و پارکت های سفید دارند ، انجا را به مطب های دکتر شباهت میدهند و برای اینکه وارد اتلیه نشوند ، هر کاری میکنند و معمولا مواقعی که کسی نتواند انها را از این فکر برگرداند ، موفق میشوند و مادر را راضی می کنند که داخل اتلیه نروند .

باید یاداور این مورد بود که لازمه ی عکاسی از کودکان ، تنها حرفه و تخصص و تکنیک نیست ، بلکه صبر و حوصله و عشق به این فرشته های زمینی ، عنصر اصلی ورود به این دنیاست .

تولد

روز تولد هر شخص ، با شکوه ترین روز در تقویم زندگی اوست .

همه ی پدر مادر ها ، اولین سالگرد به دنیا امدن فرزند دلبندشان را جشن میگیرند و خاطره اش را در دفترچه ی یادگاری از اولین روزهای زندگی کودکشان میگذارند .

همه ی کودکان جشن و مهمانی را دوست دارند و معمولا عکاسی از انان ، در حالی که در حال و هوای خودشانند و خوشحالی میکنند ، اسان تر است ، همچنین عکس هایی که از کودکان در لحظه شکار میشود ، حس بسیار خوبی را به بیننده منتقل میکند .

فضای جشن تولد ، به هر شکلی که باشد ، میتواند لوکیشن های خاص و جذابی را برای یک عکس خوب فراهم اورد . کیک ، بادکنک ها و رنگ بندی های متفاوتشان ، وسایل تزیینی و دیزاین خاص جشن ، یک عکس زیبا خلق می کند که کودک ، به عنوان سوژه ی اصلی ، به همراه بگ گراند های رنگارنگ و جذاب ، اصلی ترین دلیل خیره کردن چشم ها به عکس خود خواهد بود .

اکثر کودکان شخصیت خجالتی دارند و معمولا با قرار گرفتن در محیط های شلوغ مثل جشن و مهمانی ، غریبی میکنند و نمیتوانند با ان محیط ارتباط برقرار کنند ، اما کسانی که میتوانند ارتباط خوبی با کودک برقرار کنند از جمله عکاس ، از ناراحتی و احساس غریبی کودک کم میکنند .

در منزل

از انجایی که اکثر کودکان ، محیط خانه را تنها محیط امن تلقی میکنند ، ورود به این محیط و ارتباط گرفتن با او در جایی که احساس اطمینان و امنیت میکند به مراتب راحت تر است .

گاهی اوقات عنوان عکاسی در اتلیه ، به عکاسی در منزل تغییر میکند که به خاطر دلایل مذکور ، کار عکاس و عکاسی اسان میشود .

درست است که منزل تجهیزات داخل اتلیه را ندارد و قطعا نمیتوان همه ی تجهیزات و امکانات یک اتلیه را برای عکاسی به منزل منتقل کرد اما حدالامکان میتوان محیطی را فراهم کرد که کودک بتواند نهایت همکاری را حین عکاسی داشته باشد ، چرا که برای داشتن یک عکس خوب ، تنها تجهیزات و امکانات کافی نیست ، بلکه سوژه باید یک عکس دیدنی بسازد که این به مراتب مهم تر از بحث فنی و امکانات داستان است .

در بحث عکاسی در منزل ، دیگر کودک مجبور به یک جا نشستن ، خیره شدن به لنز عکاس و خنده توسط اشخاص غریبه یا اسباب بازی هایی که برایش شناخته نشده نیست ، بلکه در حال بازی با اسباب بازی های خودش که خیلی هم دوستشان دارد ، راه رفتن در جاهایی از خانه که خودش میخواهد و خیلی از موارد دیگر ، میتواند دست عکاس را در شکار یک لحظه ی ناب باز بگذارد .

همچنین یکی از بزرگترین مزایای عکاسی در منزل ، راحتی در کار پدر مادر هاست . خیلی از پدر مادر ها به دلایل مختلفی نمیتوانند به اتلیه مراجعه کنند و اوردن دلبندشان به اتلیه ، برایشان با سختی ها و دشواری های زیادی همراه است .

خیلی ازاین عزیزان تمایل دارند به جای رفتن به اتلیه ، اتلیه را به منزل بیاورند و انها نیز به این معتقدند که عکس هایی که در محیط دلخواه فرزندشان گرفته شود ، حال خوب کودک را به خوبی در عکس نمایان میکند و عکاسی در منزل ، نه تنها برای خودشان ، بلکه برای کودکشان هم به مراتب اسان تر است .

فضای باز

به محض اینکه کودک پایش را از خانه بیرون بگذارد ، پنجره ی یک دنیای جذاب و سوال برانگیز برایش باز میشود .

فضای باز و محیط آزاد برای کودکان ، به حدی جذابیت و شگفتی دارد که قادرند ، ساعت ها بدون اینکه فضا برایشان کسل کننده شود ، بازی کنند و همین امر ، دست عکاس را برای به تصویر کشیدن زیباترین لحظه ها باز میگذارد .

خستگی کودک در محیط باز و فضایی که هر جا دلش میخواهد میرود و با ازادی عمل بازی میکند ، به حداقل میرسد و از ان طرف ، درصد همکاری خود را با عکاس به حداکثر میرساند .

یکی از بهترین اپشن هایی که درعکاسی فضای باز وجود دارد ، وجود لوکیشن های زیبا و به مراتب دیدنی تر است . علاوه براین ، کودک که میتواند با خنده های بی نظیر و حالات دوست داشتنی خودش به خلق یک عکس ماندگار کمک کند .

وجود یک بک گراند طبیعی مانند ( درخت ، سبزه زار و ... ) با رنگ هایی که زیر نور خورشید درخشندگی بالایی پیدا میکنند هم در خلق این عکس بی تاثیر نیست و حائز اهمیت خواهد بود .

در مجموع ، عکاسی در فضایی که خود کودک ان جا را دوست داشته و حالات طبیعی خودش را داشته باشد ، خیلی راحت بوده و خروجی کار و عکسی که در نهایت گرفته میشود ، یک عکس در ذهن ها ماندگار خواهد شد .

مناسبت ها

در طول سال ، مراسم و جشن های متفاوتی برگزار میشود که خیلی از انها ، جنبه ی مناسبتی دارد و خیلی از این جشن ها ، جشن های ایینی است و طبق فلسفه و تاریخچه ی این مناسبت ، مردم ( چه در ایران چه کشور های دیگر ) این روز های خاص از سال را جشن میگیرند .

مناسبت های متفاوتی از جمله هالووین ، کریسمس ، ولنتاین و .... فرصت مناسبی است برای جشن گرفتن و هنر عکاسی باز هم در میان این جشن های به یاد ماندنی میدرخشد .

عکس از لحظه به لحظه ی این مناسبت ها یادگاری خوبی از بهترین روزهاست . مثل همیشه وجود فرشته های کوچولو در میان ما ، به هر جشن و مناسبتی ، رنگ و بویی دیگر میدهد . بازی کردنشان ، خوشحال بودنشان و لبخندهایی که میزنند ، بزرگترین سوژه ی عکاسی است که همواره باید به ان توجه داشت و از ان غافل نشد .

وقتی دلبندتان یک کلاه بابا نوئل روی سرش میگذارد ، در حالی که کنار درخت کریسمس نشسته و دارد کادوهایی را که بابا نوئل برایش اورده را باز میکند ، هنگامی که چند انار در دستش گرفته و دانه های انار را یکی یکی در دهانش میگذارد و از چشیدن طعم ان لذت میبرد ، وقتی یک کلاه جادوگری روی سرش میگذارد ، کنار کدوها مینشیند ، کدو ها را شکل توپ میبیند و دلش میخواهد با ان ها بازی کند ، یا حتی زمانی که کادوهای قرمز را باز میکند و از دیدنش ذوق زده میشود ، بهترین لحظه برای شکار زیباترین عکس هاست .

کلیپ

گاهی اوقات خیلی از شیرین کاری های کودک ، لبخندها ، بازی ها و حرکاتش ،  در عکسی که در لحظه از او گرفته میشود ، به ثبت میرسد و دیدنش لذت بخش باشد .

اما شاید حرف هایی را که با زبان شیرین کودکانه اش بیان میکند ، اولین حرف های اولین ماه های زندگی اش و خیلی از بازی ها و شیرین کاری های دیگرش از لنز دوربین عکاسی مخفی بماند .

اما فیلمبرداری از این لحظه های تکرار نشدنی ، تنها دارایی با ارزش از دوران کودکی هر کودک است . 

فیلبرداری از این کوچولوهای دوست داشتنی در عین اینکه کاری مهیج و سرگرم کننده است ، سرعت بسیار بالایی میخواهد .

کودکان معمولا شیرین ترین جملات را در یک لحظه میگویند و با مزه ترین حرکات را در چند ثانیه انجام میدهند و همین یک لحظه و چند ثانیه ، تنها فرصت برای برداشت یک فیلم خوب است .

 

up